O mně

Margita

Jmenuji se Margita Kadeřábková. Jsem nadšená propagátorka pohybu jako zdroje životní spokojenosti. Jsem také judistka, trenérka juda a rozhodčí. A mám moc ráda děti. Chci je celoživotně nakazit radostí z pohybu. Věřím totiž tomu, že když se pohyb a sport pro ně stane potěšením, tak mají velkou šanci prožít spokojený život.

Od malička sportuji. Jako dítě jsem lítala venku a s kamarádkami hrála školky – přes švihadlo, s míčem, na gumě. Pak na základce jsem chodila na sportovky, cvičila jsem na spartakiádě, hrála za školu házenou i atletiku.

Ve 12 letech jsem se přihlásila do oddílu juda. Hlavně kvůli tomu, abych se uměla bránit, když jsem chodila po tmě z hudebky domů. Nejenže jsem se brzy naučila chvaty pro sebeobranu, ale také jsem zúčastňovala soutěží, pravidelně trénovala a po čase se dostavily úspěchy. Několikrát jsem vyhrála mistrovství republiky a 10 let jsem byla členkou československého reprezentačního týmu.

Dodnes se sportem a pohybem bavím a udržuji se v kondici. Učím děti judo, sama trénuji judo, jezdím na kole, pravidelně doma cvičím, pracuji na zahradě. Občas se nechám vyhecovat k dobročinnému běhu nebo k turnaji v čemkoli.

Jak to vlastně začalo

S mým vnoučkem jsem začala chodit ven a hráli jsme si s míčem, běhali, skákali a přidávaly se k nám cizí děti. A tak mne napadlo, že bych mohla organizovat taková všestranná cvičení i pro jiné děti. Navíc jsem si všimla, že rodiče dávají svoje děti hrozně brzo na nějaký konkrétní sport. To podle mě není to pravé pro jejich zdravý vývoj a dlouhodobou motivaci pro pohyb.

A tak jsem do toho šla. Absolvovala jsem několik kurzů na Fakultě sportu a tělovýchovy a kurz cvičitele III. třídy pro předškolní děti. V lednu 2017 jsem na soukromé základní škole Lingua Universal začala se cvičením.

Co dělám

Na každou hodinu mám pro děti připravené zábavné pohybové aktivity a pomáhám jim tak objevovat jejich schopnosti. Je to úžasný vidět v jejich očích, jak je to hýbání baví, jak jsou nadšené pro každou hru, jakou mají radost, když se jim něco povede a jak ještě nechtějí, aby hodina skončila.

Občas zařazuji do cvičení soutěže, ale neporovnávám děti navzájem. Dosažené výkony pro mne nejsou důležité, pro mne je důležité vyvolat u dětí radostný pocit z pohybu.

Během roku pořádám na sídlišti Cihelna v Litoměřicích akce pro veřejnost. Na jaře je to Cihelna MiniRun a v září je to Rakosníčkův víceboj.ilustrační obrázek